DLACZEGO MELANINA?

MELANINA to pigment występujący naturalnie w naszym organizmie. Nadaje barwę naszej skórze, włosom, tęczówce oraz chroni przed promieniowaniem UV.

Rozwój nowych technologii doprowadził do nienaturalnej stymulacji naszych oczu i mózgu przez sztucznie generowane światło niebieskie. Emitują je ekrany monitorów, tabletów, telefonów.

Naturalnie występująca MELANINA wystarcza aby ochronić nas przed promieniowaniem UV występującym w przyrodzie. Jednak w czasach wszechobecnych ekranów poziom promieniowania szkodliwego światła niebieskiego znacząco przekracza możliwości ochronne naszego organizmu.

Używając szkieł z MELANINĄ do ochrony oczu przed nadmierną ekspozycją na niebieskie światło przywracasz organizmowi jego możliwości obronne!

Łatwiej zasypiasz, sen jest mocniejszy, przestajesz budzić się kilka razy w nocy i wreszcie znowu głęboko wypoczywasz. Twój mózg ma czas na regenerację i siłę do podejmowania nowych wyzwań. Co ciekawe, dzięki wspomnianym zmianom podnosi się także Twoja odporność. Chronisz także wrażliwą skórę wokół oczu przed przyspieszonym starzeniem w wyniku ekspozycji na intensywne promieniowanie niebieskiego światła.

Jak pozyskano MELANINĘ do stosowanych przez nas soczewek?

Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem lecz silnie nieetycznym jest pozyskanie jej z włosów (!), jednak to rozwiązanie zostawiamy innym. MELANINA w naszych produktach pochodzi z laboratoryjnej hodowli drobnoustrojów i jest najdroższym jednak najlepszym jej źródłem, zarówno z uwagi na etykę jak i jakość pozyskanego materiału. 

Stosowane przez nas soczewki z MELANINĄ są jedynym produktem, który poprawia wyniki w teście kolorów Farnsworth-Munsell 100 (złoty standard w branży optycznej).